Zobacz Gdańsk już dziś

GdańskGdańsk, to obok Krakowa i Wrocławia najpiękniejsze polskie miasto. Dzięki nadmorskiemu położeniu, chętnie odwiedzane przez turystów z całej Europy. Można do niego dotrzeć drogą lądową, powietrzną i wodną. Najwygodniejsza, dla mieszkańców południowych krańców Polski jest podróż samolotem. Bilety lotnicze do Gdańska i powrotne do Krakowa to koszt od 494 zł (oferta linii lotniczej LOT). Niemieckie linie lotnicze Air Berlin proponują przelot do Berlina, a potem do Gdańska. Można w taki sposób ułożyć ciekawą wycieczkę i zwiedzić dwa atrakcyjne miasta z długoletnią tradycją.

Jednym z ważniejszych zabytków Gdańska, jest Kościół Najświętszej Marii Panny. Bazylika budowana była przez około półtorej wieku. Obecnie stanowi największą świątynię w Europie, wybudowaną z cegły. W środku gotyckie wnętrze z kryształowym sklepieniem. To miejsce, w którym spotkamy się ze sztuką barokową oraz średniowieczną. Niezwykle magiczne i piękne, ma swoją duszę i klimat, którego trudno szukać gdzieindziej. Spojrzenie przykuwa bogato zdobiony ołtarz, zaprojektowany przez jednego z mistrzów tamtych czasów, Michała Schwarza. Nie bez przyczyny bazylika określana jest mianem korony Gdańska. Można ją zwiedzać od marca do listopada. Od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9 do 17.30, w okresie letnim do 18.30. W niedzielę od 13 do 17.30, bądź 18.30. Nie należy zwiedzać kościoła w godzinach odprawiania liturgii mszalnej. Bilet wstępu to koszt 4 zł, natomiast osoby uczące się, mają zniżkę, płacąc dwa złote. Od 1 kwietnia turyści będą mieli możliwość wejścia na wieżę widokową, skąd rozciąga się panorama Gdańska. Godziny wejścia na wieżę zbliżone do zwiedzania bazyliki. Koszt biletu, to za osobę dorosłą 5 zł, zaś uczący się zapłacą 2,5. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli chcemy w pełni zobaczyć kościół warto wybrać się do niego około południa bądź wczesnym popołudniem. Już samo wejście na wieże widokową i podziwianie panoramy Gdańska z pewnością zajmie trochę czasu. A szkoda się spieszyć ze zwiedzaniem będąc w otoczeniu tak pięknych dzieł sztuki. Wychodząc z bazylika warto przejść się ulicą mariacką, która jest miejscem artystów, niezwykle romantycznym i oddającym charakter miasta. Ponadto w Gdańsku mieści się wiele innych zabytkowych kościołów. Godne uwagi są: Wielki Młyn, Żuraw, Latarnia Morska, Grodzisko, liczne pomniki i Muzeum Narodowe.

Aby poznać tradycje miasta trzeba skusić się na kilkudniowy pobyt. Przytulne, a zarazem nowoczesne hotele w Gdańsku zapewnią odpoczynek po dniu pełnym wrażeń. W restauracjach, przy dobrej kuchni i lampce wina. W hotelach znajdziemy również informacje dotyczące organizowanych wycieczek, mapki dla podróżnych oraz uzyskamy szereg informacji, w jaki sposób zwiedzać, by zobaczyć jak najwięcej zabytków i pięknych miejsc. Wybierać można z tych droższych obiektów jak hotel Hiton, Qubus, Hanza, czy Mercure, ale także z tańszych pensjonatów i kwater prywatnych, a nawet hosteli, których w mieście nie brakuje.

Comments are closed.

X