Strajki pilotów w australijskich liniach lotniczych

Linie lotnicze Quantas rodem z Australii zostały zmuszone do odwołania wszystkich lotów, z powodu strajków pilotów i całej załogi. Odwołano loty w kraju a także te na poza granicami. Nie wiadomo kiedy zostaną wznowione loty, gdyż wznowienie wymaga porozumienia obu stron, o czym na razie nie ma mowy. Wielu pilotów czeka także przeniesienie. Odwołano ponad 600 lotów, co znacznie dotknęło aż 70 tysięcy pasażerów. Rząd pragnie jak najszybciej załagodzić konflikt, gdyż strajki wpływają bardzo negatywnie na cała gospodarkę. Pasażerowie mogą liczyć na odszkodowania, jednak to oni ucierpią najbardziej na nieporozumieniach.

Linie lotnicze Quantas

W związku z tym, ze samolotami lata coraz więcej pasażerów, warto by przed podróżą zaznajomili się ze swoimi prawami. Obojętnie czy korzystamy z regularnych przewoźników czy z tanich linii lotniczych należy nam się odszkodowanie, jeśli lot zostaje odwołany lub opóźniony. Linie w razie opóźnienia powinny zapewnić ciepły posiłek a także możliwość wykonania dwóch połączeń. Jeśli lot nadal będzie ulegał opóźnieniom linie powinny zagwarantować pasażerom hotel lub inna formę noclegu. Sytuacja jest utrudniona gdy opóźnienie lub odwołanie lotów nie następuje z winy przewoźnika.

W razie odwołania lotu pasażerowie powinni odzyskać pieniądze za bilet plus dodatkowe zadośćuczynienie. Powinno także się zagwarantować pasażerom możliwość lotu w jak najbliższym terminie od wyznaczonego.

Zeszły rok owocował w odwołania i opóźnienia lotów. Europejskie lotniska dość dotkliwie odczuły wybuch pyłu wulkanicznego nad Islandią, a także nagłe i intensywne opady śniegu w Anglii. Porty lotnicze w Europie działają na zasadzie domina, stąd problemy na którymkolwiek lotnisku owocują sparaliżowanym ruchem w całej Europie. Lotniska obliczyły wielomilionowe straty a także podważyły zaufanie wśród wielu pasażerów. Szczególnie jest to dotkliwie odczuwalne zimą w czasie gorączki świątecznej, gdzie na lotniskach panuje wzmożony ruch lotniczy.

Comments are closed.

X