SAS kusi zimą

Boże narodzenie w gorącej Hiszpanii? A może jednak niezapomniane narciarskie wspomnienia z najpiękniejszych gór świata? Linia lotnicza SAS wprowadza siedem nowości na sezon zimowy 2014/15.

Cztery z siedmiu uruchamianych tras to połączenia do popularnych turystycznych kurortów w kraju ognistego flamenco, corridy i niekończącej się fiesty. Według Joakima Landholma, wiceprezesa wykonawczego SAS, zainteresowanie hiszpańskimi klimatami w sezonie zimowym wciąż rośnie, dlatego skandynawskie linie lotnicze starają się na bieżąco otwierać coraz to więcej bezpośrednich połączeń z północy do portów w Hiszpanii. Landholm podkreśla, że SAS proponuje pasażerom najwięcej podniebnych tras. Dodatkowo maksymalnie zwiększa częstotliwość lotów i na chwilę obecną posiada najlepszą ofertę wśród wszystkich skandynawskich operatorów. Linia nie osiada jednak na laurach i wciąż inwestuje w dalszy rozwój, otwarcie mówiąc o ponownym poszerzaniu siatki połączeń. SAS od początki 2014 roku uruchomił już 34 nowe połączenia do samej Hiszpanii.

Wprawdzie teraz wszyscy myślą wyłącznie o letnich wakacjach, jednak od 13 maja można już nabyć bilety SAS-u na loty z nowego zimowego rozkładu. Zmiany przez niego wprowadzane rozpoczną się już pod koniec października, kiedy to wystartują pierwsze samoloty na trasie Oslo-Hamburg. Pozostałe nowości to przede wszystkim trasy: Kopenhaga- Las Palmas, Aalborg – Malaga, Billund – Malaga, Goeteborg – Genewa, Bergen – Las Palmas czy Oslo-Wilno. Pozostałe kierunki zaczną regularnie funkcjonować od listopada 2014 roku.

Podróżnicy z przyjemnością zimą wybierają Hiszpanię, ale w siatce lotniczej SAS-u możemy zaobserwować również połączenia do Genewy, Wilna i Hamburga. Pierwsze szwajcarskie miasto z pewnością przyciągnie tłumy miłośników narciarstwa i innych sportów zimowych. Dodatkowo fani zespoły Queen mogą podziwiać w Montreaux pomnik legendarnego Freddiego Mercurego. Wokalista uwielbiał to miejsce, miał tam również swoje studio nagraniowe gdzie powstało min. „Made In Heaven”. Prawdopodobnie to niezapomniany widok ciemnego jeziora i wznoszących się dookoła niego potężnych Alp wpłynął na tytuł płyty. Do Wilna pasażerowie SAS-u będą mogli wybrać się na Bożonarodzeniowe święta. Pierwsze połączenie zostanie zrealizowane 19 grudnia 2014 roku. Możemy zdradzić, że litewską Wigilię wyróżniają tak zwane śliżyki. Malutkie ciasteczka z makiem, które są podawane jako deser z tradycyjną zupą (woda, utarty mak, miód). Każdy kto chce skosztować tego niecodziennego przysmaku powinien zimą wybrać się do Wilna. Siódma trasa czyli Oslo-Hamburg jest niezwykle atrakcyjna zarówno dla podróżujących w interesach jak i pojedynczych osób wyjeżdżających na tak zwany weekendowy city-break.

sas airlines

Comments are closed.

X