Punktualność ponad wszystko

SASNa pewno wielu z Was kraje skandynawskie kojarzą się z niezawodnością, precyzją i rzesza świetnych skoczków narciarskich. Często postrzegamy również obywateli tych krajów jak niesamowicie punktualny naród.

Nic więc dziwnego, że skandynawskie linie lotnicze SAS od kilku lat prowadzą w rankingach dotyczących punktualności w zakresie odlotu i przylotu na wyznaczonych lotniskach. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez agencję AEAO wynika, że linie SAS w sezonie letnim bieżącego roku, po raz kolejny były najpunktualniejszymi liniami lotniczymi w Europie. Podobna sytuacja miała miejsce w roku poprzednim, kiedy to skandynawski przewoźnik został uznany za najpunktualniejsze linie lotnicze na świecie w miesiącu lipcu. Średni wynik SAS na przestrzeni roku plasował się na poziomie ponad 90%. Stare przysłowie mówi, że gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Tak tez było w przypadku linii Ryanair i British Airways, które w zeszłym roku konkurowały ze sobą o prymat pod względem punktualności, uzyskując wyniki zaledwie 69,18% i 68,22% odpowiednio dla Ryanair i British Airways. Tymczasem Scandinavian Airlines System bez problemu osiągnęły wynik znacznie wyższy, bo prawie 90,35%.

Warto przyjrzeć się temu szwedzkiemu przewoźnikowi, który oferuje przeloty na ponad 150 trasach, wykonując blisko 1000 połączeń dziennie. SAS jest grupą, w której skład wchodzą linie lotnicze Scandinavian Airlines SAS, Blue1 i Wideroe. SAS jest również członkiem założycielskim sojuszu lotniczego Star Alliance. Główne lotniska to Sztokholm-Arlanda w Szwecji, Oslo-Gardemoen w Norwegii oraz duński port Kopenhaga-Kostryp. Flota tych linii liczy dokładnie 155 maszyn różnych marek, min. Airbus, McDonell Douglas oraz pierwsze egzemplarze samolotów odrzutowych Bombardier. Co najważniejsze dla zainteresowanych podróżą liniami SAS, cena biletu z Warszawy do Kopenhagi wynosi zaledwie 228,82zł. O popularności tejże firmy świadczy również ilość pasażerów korzystających z usług tego przewoźnika. Rok rocznie jest to ponad 20 mln osób.

Comments are closed.

X