Przedłużony strajk w porcie lotniczym we Frankfurcie

Port lotniczy we Frankfurcie nad Menem to lotnisko z tradycjami, z którego usług korzysta wielu pasażerów. Obecnie od kilku dni jednak trwa tam strajk, który dodatkowo został przedłużony. W strajku bierze udział około 200 pracowników. Załoga walczy o większe pensje a także o dogodniejsze warunki pracy. Strajk zaczął się w poniedziałek i miał trwać do środy, ostatecznie jednak został przedłużony do piątku. Aby wzmocnić presję na zarządzie. Strajk powoduje duże komplikacje w ruchu lotniczym. Zostają odwołane lub opóźnione loty. Lotnisko nad Menem to jeden z największych portów lotniczych naszego kontynentu. Dlatego zakłócenia powodują nieporządek także na innych lotniskach. Najważniejszą linią na tym lotnisku jest Lufthansa. Niemieckiej linii lotniczej poświęcono cały terminal. Lufthansa należy do jednego z największych towarzystw lotniczych na świecie. Słynie z wielu promocji i obniżek, a także z nowoczesnych technologii. Lufthansa należy również do najbardziej profesjonalnych linii lotniczych świata.

Ostatnio ze strajkiem musiały uporać się także linie lotnicze na lotnisku we Francji. Przez to również Air France odwołał wiele lotów, szczególnie między Paryżem a innymi europejskimi miastami.

Europejskie porty lotnicze są ze sobą bardzo związane. Szczególnie widać to było podczas wielkich opadów śniegu, które początkowo tylko sparaliżował ruch lotniczy na największym lotnisku w Londynie, a kolejno inne lotniska na naszym kontynencie. Kłopoty z lotami były w Niemczech, Francji, Anglii a także innych portach lotniczych. Z powodu braku porządku na lotniskach wiele linii lotniczych odwołuje loty lub pasażerowie musza znosić długie opóźnienia. Nawet korzystając z tanich linii lotniczych pasażerowie maja prawo do rekompensaty za niewykorzystane bilety lub stratę czasu. Warto wiec przed podróżą zaznajomić się z regulaminami. Zdarza się, że linie lotnicze wynajmują nawet pasażerom hotele, jeśli oczekiwanie na samolot jest dłuższe niż jedna dobę.

Comments are closed.

X