Port lotniczy w Modlinie odnosi spektakularny sukces

Port lotniczy w Modlinie ma trzy miesiące, obecnie operują z niego dwie tanie linie lotnicze: Wizz Air oraz Ryanair, miał być alternatywą dla niskokosztowych przewoźników w stosunku do Warszawy, a staje się międzynarodowym lotniskiem z którego korzysta coraz więcej klientów nie tylko w województwa Mazowieckiego. Na lotniskowym parkingu nie trudno znaleźć samochody na białoruskich, ukraińskich, czy rosyjskich rejestracjach.

Port lotniczy w Modlinie

Zagraniczni klienci Modlina

Oferta modlińskiego portu lotniczego dociera głównie do mieszkańców Warszawy oraz regionu na północ i południe od stolicy. Co raz częściej na pokładach samolotów startujących z Modlina możemy spotkać Ukraińców i Białorusinów, co potwierdza zarówno węgierski, jak i irlandzki przewoźnik. To właśnie te dwie linie przyciągają zagranicznych turystów, bowiem oferują dość rozbudowaną siatkę połączeń. Prawie 40 połączeń niemal w każde miejsce Europy, stanowi okno dla świat dla klientów zza wschodniej granicy, którzy nie mają możliwości korzystania u siebie z tanich linii lotniczych.

Modlin zabiera klientów

Nowy port lotniczy w podwarszawskim Modlinie odebrał sporą część klientów stołecznemu lotnisku Okęcie. Doskonale pokazują to wyniki na przykład z sierpnia, kiedy to Port Lotniczy im. Chopina miał o 6 % wyniki gorszy, niż w tym samym miesiącu 2011 r. Wynik jest tym bardziej druzgocący, że przez ostatnie 32 m-ce czyli prawie trzy lata lotnisko notowało za każdym razem wzrost. Co ciekawe nawet Katowice za sprawą Modlina straciły w ostatnim wakacyjnym miesiącu 5 %.

Rozbudowa i nowe linie

A Modlin robi swoje, do końca tego roku planuje odprawić 800 tys. pasażerów i z pewnością mu się to uda, co pokazują wyniki wakacyjne, czy choćby wrześniowe. Natomiast szacunki na okres roku władze portu ustawiły na poziomie nieco ponad milion. Prognozy ekspertów zakładają, że jeśli lotnisko utrzyma takie tempo rozwoju, to w 2013 r. obsłuży 2 miliony pasażerów. Czyli dwa razy więcej, niż zakłada przepustowość Modlina.

Kiedy w porcie pojawią się loty czarterowe ruch jeszcze bardziej wzrośnie. Pamiętajmy również o tym, że władze lotniska ciągle prowadzą rozmowy z innymi przewoźnikami, którzy chcą latać z Modlina. Ponadto w planach jest rozbudowa zarówno po stronie hali odlotów, jak i przylotów.

Comments are closed.

X