Odpowiedzialność środowiskowa EasyJet

EasyJetPrzemysł lotniczy działa w ściśle określonych ramach, przepisy regulują normy bezpieczeństwa oraz wszystkich operacji, na których opiera się ta właśnie działalność. Branża lotnicza niestety ma ogromny wpływ na środowisko, paliwo samolotowe to najwyższa pozycja kosztowa, przez co wielu przewoźników bardzo chętnie podejmuje, które zminimalizują jego wykorzystanie. Mniejsze zużycie paliwa to niższa emisja CO2 do atmosfery. Niestety ograniczenie wykorzystania paliwa nie jest proste. Podobnie jest w przypadku całego wpływu na środowisko. Linie lotnicze mają ograniczone możliwości, samoloty ( jak dotąd ) do napędu wykorzystują ropę, a to wiąże się z emisją dwutlenku węgla, zaś start i lądowanie maszyn wywołuje znaczne obciążenie hałasem. Dostępne na rynku technologie są drogie i szeroko zaawansowane, ich zmiana, ulepszenie to długotrwały proces.

Jedną z linii borykająca się z problemem wpływu na środowisko jest brytyjski przewoźnik EasyJet. Jego udział w rynku z roku na rok się zwiększa, co raz większa liczba pasażerów, czyli większa liczba rejsów oznacza wyższą emisję do atmosfery. EasyJet to jedna z najbardziej wydajnych linii lotniczych na krótkich trasach, dlatego już dziś jego emisja jest o 22 % niższa niż w przypadku tradycyjnych linii. Jak wiadomo każdy przewoźnik chce zwiększyć swój udział w rynku w stosunku do innych operatorów, przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko. Dlatego linia lotnicza EasyJet opracowała wewnętrzną politykę ochrony środowiska. Przewoźnik aktywnie współpracuje z głównymi producentami rozwiązań technologicznych oraz biur zajmujących się dostarczanie danych, co w długofalowych inwestycjach umożliwi mu obniżenie wpływu na środowisko.

Celem działalności EasyJet by stać się tak wydajnym jak tylko możemy być – dotyczy to wpływu na środowisko, jak również obsługi klientów. Polityka ochrony środowiska jest regulowana przez trzy obietnice: Skuteczny w powietrzu, skuteczny na ziemi, pierwszy w kształtowaniu ekologicznej przyszłości dla lotnictwa. Starając się dotrzymać obietnicy złożonej w swej polityce ochrony środowiska, przewoźnik kupuje nowe samoloty Airbus 320. Umowa z producentem opiewa na 1,1 mln złotych i zakłada dostarczenie 15 maszyn. Nowe samoloty są bardziej wydajne i oszczędne.

EasyJet

Comments are closed.

X