Nowości w polskich portach lotniczych

Polskie porty lotniczeWedług najnowszych badań coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z drogi powietrznej. Pasażerowie przebierają w ofertach linii lotniczych, przede wszystkim tych last minut i first minut. Coraz większy ruch w terminalach sprawia, że powstaje coraz to więcej lotnisk a także remontowane są te stare.

Przebudowa portu lotniczego w Warszawie

Lotnisko na Okęciu to największy polski port lotniczy, który obsługuje ponad połowę całego ruchu pasażerskiego w naszym kraju. Obecnie trwa przebudowa terminala A i jest on całkowicie wyłączony z ruchu. Remontowany jest dach a także znacznie zostanie zwiększona powierzchnia dla pasażerów. Po remoncie pasażerowie mogą liczyć na większy komfort a także liczne udogodnienia. Na Okęciu główną linią lotnicza jest Lot, który stale zwiększa swoją siatkę połączeń. W tym roku Lot wzbogacił się o nowe Dreamlinery boeingi 787, które będą obsługiwały połączenia długodystansowe. Jednak w końcówce roku nowe samoloty będą latały także do europejskich stolic, aby pasażerowie mogli skorzystać z tego technologicznego cudu. Pierwszy lot odbędzie się już 14 grudnia do czeskiej stolicy. Bilety lotnicze do Pragi można już nabywać w biurach podróży a także bezpośrednio na stronach linii lotniczych.

Nowe lotnisko w Lublinie

Już niebawem mieszkańcy Lublina także zwiększą ilość zagranicznych wczasów, przez nowe lotnisko, które będzie znajdowało się kilka kilometrów od centrum miasta. Nowe lotnisko na razie przyciąga tanie linie lotnicze. Jako pierwszy tanie loty z Lublina zaoferował wizz air. Węgierski przewoźnik oferuje bilety lotnicze do Londynu a także do Oslo. Zaraz za nim ofertę złożył Ryanair. Irlandzka linia także będzie latała do Londynu a także oferuje bilety lotnicze do Dublina.

Polskie porty lotniczeSukces Modlina

Nowe, warszawskie lotnisko było bardzo przydatne podczas euro 2012. Jednak tuż po zakończeniu sportowych emocji nadal pozostało mnóstwo klientów, którzy korzystają z tego portu lotniczego. Na pierwsza pozycję w sprzedaży tanich lotów wysunął się wizz air. Obecnie węgierski przewoźnik oferuje promocje na bilety lotnicze do Barcelony. Modlin pozwala rozładować ruch pasażerski na Okęciu a także stanowi opokę dla przedstawicieli taniego latania.

Comments are closed.

X