Lufthansa najlepiej lata za ocean

LufthansaPolska linia lotnicza LOT została nagrodzona przez magazyn Business Traveller najlepsza linią lotniczą Europy Środkowo-Wschodniej Tytuł ten, nasz narodowy przewoźnik zdobywa regularnie od 14 lat, tym większe znaczenie ma dla zarządu PLL LOT. Inauguracja konkursu odbyła się w londyńskim hotelu Kensington’s Royal Garden. Inne nagrody w dorobku polskiego przewoźnika to m.in. nagrodę magazynu „Global Traveler” oraz zagranicznego pisma turystycznego Reader’s Digest.

Nasz sąsiad, potęga niemieckiego roku firma Lufthansa otrzymała z kolei tytuł najlepszej linii lotniczej na trasach długodystansowych. Nagrodę przyznała przewoźnikowi organizacja Skytrax na podstawie globalnego badania pasażerów linii lotniczych. Niemiecki przewoźnik zdobył ponad 18 mln głosów.

Wielu przewoźników wykonuje rejsy pomiędzy Europą a Ameryką, jednak to właśnie niemiecką Lufthansę klienci cenią najbardziej. Dyrektor generalny Lufthansy w Polsce, Bart Buyse, tu po ogłoszeniu wyników powiedział dziennikarzom, że „Ta nagroda pokazuje, że pasażerowie dostrzegają nasze wysyłki mające na celu oferowanie najlepszych usług na niezmiennie wysokim poziomie”. Chcąc usatysfakcjonować swoich pasażerów, przewoźnik co róż otwiera nowe połączenia transatlantyckie m.in. z Frankfurtu do Miami, San Francisco i Nowego Jorku. Wszystkie połączenia obsługiwane są przez Airbusa A 380, maszyna na swój pokład zabiera 526 osób, 8 w klasie pierwszej, 98 w klasie biznes oraz 420 w klasie ekonomicznej.

Obecnie linia lotnicza Lufthansa wykonuje połączenia do 21 miast Ameryki, 17 obsługiwanych portów lotniczych znajduje się w USA, natomiast 4 w Kanadzie. Ameryka Północna należy obecnie do najważniejszych rynków wzrostu. Lufthansa prowadzi również połączenia z Ameryką Południową, samoloty przewoźnika można spotkać tam na sześciu lotniskach, w październiku 2010 r. z dużym powodzeniem uruchomiono połączenie Frankfurt-Bogota dostępne pięć razy w tygodniu, natomiast w tym roku przewoźnik zainaugurował połączenia do Rio de Janeiro. Loty do drugiego co do wielkości miasta w Brazylii obsługiwane będą pięć razy w tygodniu również przez Airbusa A340. Klienci podróżujący za ocean mają do dyspozycji bezpłatny Internet bezprzewodowy, bowiem po dłuższej przerwie przewoźnik ponownie wprowadził ofertę FlyNet.

Lufthansa

Comments are closed.

X