Jasionka współpracuje z Miami

Najnowsze informacje, jakie płyną z województwa podkarpackiego, donoszą, że 8 listopada Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka nawiązał ścisłą współpracę z lotniskiem w Miami. Prezes rzeszowskiego lotniska Stanisław Nowak osobiście podpisał „Deklarację Współpracy”. Od tej pory porty lotnicze będą nawiązywać połączenia typu cargo, które swym zasięgiem obejmą zarówno Stany Zjednoczone, Amerykę Łacińską, Karaiby a również Europę Środkowo-Wschodnią. W przyszłości planowana jest także realizacja połączeń pasażerskich pomiędzy tymi punktami.

rzeszow jasionka

Podczas uroczystości związanych z podpisaniem umowy zebrali się między innymi mer hrabstwa Miami-Dade pan Carlos Gimenez czy pani Rebecca Sossa (reprezentantka zarządu hrabstwa). Z polskiej strony do Miami przybyli wyżej wspomniany Stanisław Nowak, oraz Władysław Ortyl (marszałek województwa podkarpackiego) i prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka jest bardzo zadowolony z nawiązania porozumienia. Nowak twierdzi, iż polskie lotnisko musiało wykorzystać taką szansę, wspominał także o dużym potencjale rynku w Stanach Zjednoczonych. Lotnisko w Miami, jest największe pod względem przewozów cargo, dlatego polski port będzie mógł pracować z najlepszymi a zarazem czegoś się od nich nauczyć. Okazji do nawiązania ciekawych kontaktów będzie z pewnością wiele. Można także liczyć, że znajdzie się firma, która zechce stworzyć połączenie lotnicze pomiędzy amerykańskim i polskim dworcem lotniczym.

Carlos Gimenez również wypowiadał się w tej sprawie. Jego zdaniem współpraca z polskim portem lotniczym otworzy drzwi do utworzenia więzi handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Negocjowaniem umowy przed jej sformalizowaniem zajmowała się Polsko-Amerykańska Izba Handlowa Florydy i Obu Ameryk. Jej główni przedstawiciele to Małgorzata Andraka oraz Leszek Ładowski. Aktualny stan aktu mówi o zainicjowani nowych kontaktów biznesowych między USA i Polską oraz okolicznymi regionami. Powodem współpracy jest między innymi istotne położenie lotniska w Miami (port przeładunkowy obu Ameryk) oraz bliskość polskiego lotniska do wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Stanisław Nowak ma nadzieję, że takie działania przyniosą sukces rzeszowskiemu lotnisku oraz zostanie ono zauważone na arenie międzynarodowej.

rzeszow jasionka

Comments are closed.

X